Pozityvios tėvystės mokymai

Socialinių paslaugų centre socialinės darbuotojos, dirbančios su šeima:  Irena Danilevičienė, Birutė Songailienė ir Aistė Morkūnienė organizuoja pozityvios tėvystės mokymus tėvams. Užsiėmimai vyksta kiekvieną trečiadienį 15.00 val. Jau organizuoti du užsiėmimai  - 2019 m. kovo 6 ir 13 dienomis.

 

Pirmojo užsiėmimo metu grupės dalyvės susipažino, užmezgė kontaktą, aptarė ir užsirašė elgesio grupėje taisykles, šiltai tarpusavy pabendravo.

Antrojo susitikimo metu buvo gilinamasi į dėmesio skyrimą vaikui, jo pagyrimą ir atlygį už gražų poelgį, teigiamą rezultatą, atliktą darbą, paruoštas namų užduotis ir pan. Keletas lankytojų mokymuose dalyvauja jau nebe pirmą kartą. Jos jau pritaikiusios mokymuose įgytas žinias praktikoje, auklėjant vaikus. Su kokiu pasididžiavimu ir pasitikėjimu savo jėgomis jos dalijosi savo gerąja patirtimi su kitomis lankytojomis: kaip joms pasisekė išspręsti vaikų elgesio problemas, atrasti ryšį su vaiku, pelnyti pasitikėjimą, pagarbą, pasiekti, kad vaikas pradėtų geriau mokytis, užsiimti naudinga veikla, nedarytų nusikaltimų.

Motinos teigia, kad labai dažnai tenka susidurti su vaikų nenoru mokytis, tingėjimu daryti namų darbus ar tiesiog pabėgimu iš pamokų. Kyla natūralūs klausimai: ką gali padaryti tėvai, kad jų vaikai atrastų mokymosi džiaugsmą? Kaip tėvai gali tinkamai paskatinti ruošti namų darbus? Tiesa ta, kad visiškai nemotyvuotų vaikų mokslui nėra, gali nebūti motyvacijos konkrečiam dalykui arba konkrečiu momentu. Žmogaus smegenys yra sukurtos tam, kad mokytųsi.

Užsiėmimo metu buvo aptarti   VŠĮ „Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro“ psichologės Gintarės Jurkevičienės teiginiai – 10 dalykų, ką gali padaryti kiekvienas tėvas, motyvuojant vaiką mokytis:

  1. Tikėkite savo vaiku.
  2. Vaiką girti mokymosi eigoje, o ne už konkretų rezultatą ar pažymį.
  3. Stiprinti vaiko savęs vertinimą moksluose.
  4. Kontroliuokite savo kalbą.
  5. Mokymosi procesą susiekite su moloniais dalykais.
  6. Skatinkite vaiką mokytis dėl savęs.
  7. Sudarykite raštišką kontraktą.
  8. Leiskite atrasti priežasties ir pasekmės ryšį.
  9. Leiskite rinktis, nuo ko pradėti.
  10. Neužsipulkite vaiko klausimu „Kodėl?“

Apibendrinant, norime pasakyti: tikėkite savo vaikais, drąsinkite juos ir mokymasis taps įdomia, mėgstama veikla!

Informaciją parengė socialinė darbuotoja, dirbanti su šeima, Birutė Songailienė