Ar žalingi įpročiai tavo draugai?

Šiuolaikiniame pasaulyje žalingi įpročiai tampa viena didžiausių problemų. Vis dažniau pastebima, kad jaunimą veikia įvairūs žalingi įpročiai. Žalingas įprotis virsta priklausomybe nuo kurio nors svaigalo. Tai fizinė, psichinė ir visuomeninė priklausomybė. Būdingiausi jaunimo žalingi įpročiai: rūkymas, narkomanija ir alkoholizmas. Priežastys pabandyti jaunimui rūkyti cigaretes, alkoholio ir narkotinių medžiagų yra maištas prieš tėvus, jų prieinamumas ar draugų pasiūlymas.

Lapkričio 29 d. Šilavoto laisvalaikio salėje vyko popietė „Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“ Popietėje dalyvavo prevencinės savipagalbos grupės „Linas“ dalyviai. Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Asta Gataveckienė supažindino vaikus su pagrindiniais žalingais įpročiais (alkoholio vartojimu, rūkymu bei narkotikais), su kuriais susiduria jauni žmonės, išgyvendami sunkiausią gyvenimo tarpsnį – paauglystę. Kadangi jaunuoliai nori patys perprasti sudėtingus gyvenimo prieštaravimus ir siekia savo jėgomis patikrinti, ar tai, kas sakoma apie cigaretės ir taurelės žalą, yra tiesa. Papasakojo apie šių žalingų įpročių žalą mūsų sveikatai, neigiamas pasekmes aplinkai. Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti sveiko ir rūkančio asmens plaučius, dantis. Apžiūrėti kiek dervos per metus sukaupia rūkančio asmens plaučiai. Vaikai išbandė specialius akinius, kurie sutrikdo koordinaciją ir sukuria iliuziją, jog esi išgėręs ir pavartojęs narkotinių medžiagų. Po šio bandymo visi vaikai teigė, kad niekada nevartos alkoholio ar narkotinių medžiagų, nes jausmas buvo blogas.

A. Gataveckienė vaikams įteikė dovanų po lankstinuką apie elektroninių cigarečių žalą bei raktų pakabukus. Bei palinkėjo niekada neturėti žalingų įpročių ir būti pilnaverčiais, stipriais, sveikais, protingais, veikliais ir laimingais žmonėmis.

Nuoširdžiai dėkojame Prienų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistei Astai Gataveckienei už glaudų ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Informaciją rengė socialinė darbuotoja J. Lučkienė.