,,TRAMPOLINAS“ JIEZNO SENIŪNIJOJE

Nuo spalio 2 dienos iki lapkričio 19 dienos kiekvieną pirmadienį į Jiezno seniūnijos salę susirinkdavo būrelis 7-13 metų vaikų. Čia socialinės darbuotojos, dirbančios su šeimomis Loreta ir Gintarė jiems vedė užsiėmimus pagal vokiečių programą ,,Trampolinas“.

Į susitikimus atėjusiems vaikams, buvo stengiamasi sukurti jaukią ir saugią aplinką, nes kiekvienas vaikas į grupę atėjo su savo žiniom, patirtim ir asmeninėm savybėm. Norėjosi,  kad vaikai drąsiai dalintųsi jausmais ir išgyvenimais, nebijotų išsakyti savo nuomonę. Artimiau visiems susipažinti padėjo organizuojami vardų žaidimai, įvairios susipažinimo užduotys.

Pirmojo susitikimo metu su vaikais sukurtos grupės taisyklės buvo prisimenamos kiekvieno susitikimo metu. Vaikai žinojo, kad viskas, apie ką buvo kalbama grupėje – turėjo ir likti grupėje.

Užsiėmimų metu buvo ugdoma vaikų savivartė, suteiktos žinios apie alkoholį, atskleista teigiama alkoholio vartojimo pusė, ugdomas supratimas, kad priklausomybė tai liga, vaikai buvo skatinami pasidalinti savo išgyvenimais, atskleisti savo jausmus, suteiktos žinios, kaip elgtis konkrečiose situacijose.

Kiekvienas užsiėmimas buvo pradedamas emocijų veiduko pasirinkimu ir tos dienos nuotaikos apibudinimu, o pabaigiamas relaksacijos pratimais.

Grupės nariai džiaugėsi kiekvienu susitikimu. Jie tapo atviresni. Paskutinio užsiėmimo metu vaikams buvo įteikti dalyvio pažymėjimai ir saldžiosios dovanėlės.

Dėkojame Jiezno seniūnijai už suteiktas patalpas ir Prienų rajono savivaldybei už programos finansavimą.

Informaciją rengė socialinė darbuotoja L. Joneliūnienė