Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/veudis/domains/prienuspc.lt/public_html/templates/aurytes2017_17103_3/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Prevencinė programa "Trampolinas"

Veiverių seniūnijoje birželio ir liepos mėnesiais socialinės darbuotojos vedė „Trampolinas“ užsiėmimus. „Trampolinas“ sukurtas  5 - 12 metų neramiems, negebantiems sutelkti dėmesio vaikams, kurie turi elgsenos sutrikimų. Šio metodo tikslas - suteikti ramią aplinką, kad vaikai pajustų emocinę pusiausvyrą ir gebėtų susikaupti.

Visi  9 grupės užsiėmimai turėjo aiškią pasikartojančią struktūrą, taisykles ir ribas. Šie visi elementai buvo labai svarbūs vaikams, kurių šeimoje trūksta struktūros, patikimumo ir planavimo.  Užsiėmimuose  dalyvavo 8 vaikai.  Grupėje buvo kuriama saugi atmosfera: vaikams buvo ugdoma savivertė, vedami pokalbiai apie priklausomybes šeimoje, vaikai buvo skatinami pažinti savo emocijas, atrasti tinkamus problemų sprendimo būdus, gebėti pasinaudoti pagalba ir parama. Vaikai atlikdavo praktines užduotis, atsipalaidavimo žaidimus, klausėsi skaitomos pasakos. Kiekvienas susitikimas prasidėdavo pasveikinimo ritualu, vaikai buvo supažindinami su užsiėmimo tema, o užbaigus užsiėmimus - atsisveikinimo ritualu.

Informaciją rengė socialinės darbuotojos A. Kavaliauskienė ir A.B. Keturakienė.