Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/veudis/domains/prienuspc.lt/public_html/templates/aurytes2017_17103_3/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Protų mūšis „Valgyk sveikai – gyvenk ilgai“

            Liepos 31 d. Prienų visuomenės sveikatos biuro specialistės Asta Gataveckienė ir Gintarė Pilvelytė „Šeimų klubo“  ir VDC „Pienės pūkas“ lankytojams centre surengė protų mūšį „Valgyk sveikai – gyvenk ilgai“. Dalyviai pasiskirstė į dvi komandas, po 12 narių.

            Pirmajame ture besivaržančios komandos „Geriausieji“ ir „Sveikuoliai“ turėjo atsakyti į klausimus apie sveiką mitybą ir sveikos mitybos principus, paaiškinti, kas yra  maisto pasirinkimo piramidė, mitybos režimas, kada minima Tarptautinė maisto diena, kokie yra pusryčiams tinkamiausi maisto produktai, kas yra „Maisto bankas“, kokiuose produktuose yra daugiausiai cukraus, koks maisto produktas vadinamas „Baltąja mirtimi“ ir kaip yra žymimi maisto priedai. Už teisingus  atsakymus buvo skiriami taškai.

            Antrajame ture dalyviai sužinojo, kad daugiausiai geležies, kalbant apie mėsą, yra jautienoje. Arbūzuose,  puikiai valančiuose organizmą, yra 92 procentai vandens. Daržovių karaliumi jūreiviai vadina špinatus dėl juose esančių gausaus vitaminų kiekio. Daugelio taip mėgstama paprika yra tuo sveikesnė, kuo aitresnė.

            Trečiajame ture dalyviai sužinojo, kad per dieną rekomenduojama išgerti 8 stiklines vandens. Norima maisto produktų spalva išgaunama dažikliais. Populiariausia aliejuje gruzdinta daržovė – bulvė. Taip paruoštas bulves reikia valgyti labai saikingai, o kai kam jų iš viso negalima vartoti. Mitybos piramidės pagrindą sudaro:  vaisiai, daržovės, grūdinės kultūros. Daugiausiai  kalcio (CA)  yra pieno produktuose. Labiausiai regėjimui stiprinti reikalingas vitaminas A. Naudingiausias maisto ruošimo būdas  - troškinimas garuose. Taip ruošiant maistą išlieka daugiausiai vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Žmogaus organizmui augalinės kilmės riebalai yra naudingesni, nei gyvulinės kilmės.

            Susumavus rezultatus, viena komanda surinko 18,  kita  - 20,5 taškų. Visi dalyviai buvo apdovanoti suvenyrais, rašikliais, dalomąja medžiaga „Sveika mityba. Nuo ko pradėti?“.  Galiausiai dalyviai dėliojo dėliones aktualiais sveikatingumo klausimais.   Iš šypsenų ir gero nusiteikimo buvo matyti, kad renginys dalyviams patiko. Pageidavo ateityje naujų susitikimų, praturtinančių žinias bei šiltų emocijų jaučiant bendrystę. Juk teigiama, kad tėvai per mažai laiko skiria savo vaikams, per retai su jais bendrauja. Socialinių paslaugų centre bendri renginiai vaikams ir jų tėvams praktikuojami periodiškai, kadangi taip yra stiprinamas ryšys. Tėvų laikas praleistas drauge su vaikais yra neįkainojamas.

Parengė  socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis                                   Birutė Songailienė