Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/veudis/domains/prienuspc.lt/public_html/templates/aurytes2017_17103_3/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Myliu tave - Lietuva

Ir saulė, ir lietus,

Ir ąžuolas platus...

Ir vyturio kalba,

Ir Nemuno spalva - -

Tai mano Lietuva.

         ( D. Jovaišienė ,,Tai mano Lietuva‘‘ )

       Žemę, kurią mes paveldėjome iš protėvių, vadinam Lietuva. Lietuva – tai nedidelis kraštas, kurio plotas 65301 kilometras. Lietuvos kaimynės šalys yra Latvija, Lenkija, Baltarusija ir Rusija. Lietuvos krantus skalauja Baltijos jūra. Pirmą kartą Lietuvos vardas buvo paminėtas 1009 metais Kvedlinburgo analuose.

      Nuo 1009-jų metų iki šių dienų prabėgo daug laiko. Daug Lietuvai teko patirti. Tai ir kovos su kryžiuočiais, su mongolais, rusais. Daug kas norėjo Lietuvą užgrobti. Už lietuvišką abėcėlę, žodį, knygą sodino į kalėjimus ir žudydavo, bet Lietuva atlaikė visas skriaudas ir kovas.

      Karalius Mindaugas, pasirinkęs kelią į Europą, davė pradžią mūsų savarankiškai valstybei. 

      Liepos 4 dieną Pieštuvėnų bibliotekoje susirinko Stakliškių seniūnijos vaikai paminėti Lietuvos valstybės dieną ir šimtmetį. Bibliotekininkė Rasa supažindino vaikus su Lietuvos istorija. Socialinės darbuotojos Alma ir Dalė pakvietė surašyti gražiausius lietuviškus žodžius. Vaikai atsakingai rinko gražiausius žodžius ir suklijavo į spalvingą ,, rankų‘‘ plakatą. Bibliotekininkė Danutė pakvietė vaikus pasitikrinti istorijos žinias viktorinoje. Pasivaišinus saldumynais, rankomis apjuosėme kieme augantį ąžuoliuką. Išsiskyrėme pasižadėję liepos 6 dieną, kartu su visa tauta, giedoti Tautišką giesmę.

Informaciją rengė soc. darbuotoja Dalė Danulevičiūtė