Projektas "Bendruomeninių šeimos namų įkūrimas Prienų rajone". Interviu su Airos ir Demio Mozurų šeima

Projekto Kompleksinės paslaugos šeimai, kurio tikslas – STIPRI ŠEIMA PRIENŲ KRAŠTE ambasadariais pakvietėme tapti Airos ir Demio Mozūrų šeimą. Susipažinkime su šia gražia ir gausia šeima iš arčiau.

Aira, pristatyk jūsų šeimą.

Esu veikli trijų vaikų mama, mylimo vyro mylima žmona. Vyras Demis - šeimos galva. Auginame tris laimingus vaikus - devynmetį Neilą, septynerių Eiva ir jaunėlę, penkiametę Daira.

Kodėl sutikote tapti projekto ambasadoriais?

Šio projekto tikslas - STIPRI ŠEIMA. Mes su vyru žinome, kiek pastangų reikia, kad šeimoje būtų darna. Tai kasdienis darbas, kurį reikia kantriai dirbti. O kaip žinia, už kiekvieno gerai atlikto darbo slepiasi patirtis, žinios, įgūdžiai. Būtent tokias žinias, paramą, konsultacijas yra pasiruošusi suteikti šio projekto komanda. Ir visa tai gali gauti kiekviena Prienų krašto šeima nepriklausomai nuo socialinės padėties, pajamų ar išsilavinimo. Ko gero tai pirmasis projektas Lietuvoje skirtas eilinei Lietuvos šeimai, kuri dirba, moka mokesčius, augina vaikus ir pasirengusi prisiimti atsakomybę už savo šeimos gerovę.

Esi aktyvi socialinėje erdvėje. Dažnai viešini savo šeimos kasdienius momentus, kelionių įspūdžius. Stebint nuotraukas rodos tavo šeimos gyvenimas lengvas ir be rūpesčių. Kaip jums su vyru pavyksta išlaikyti gražius tarpusavio santykius, o vaikams mėgautis linksma brolio ir sesių draugija?

Nieko naujo nepasakysiu - svarbiausia kalbėtis. Su vyru laikomės nuostatos, jog esame komanda. Padedame ir palaikome vienas kitą bet kokioje situacijoje, ir gerais ir sunkiais momentais. O jei tėvų tarpusavio santykiai gražūs, tai atsispindi ir vaikų bendravime. Savo pavyzdžiu stengiamės auklėti vaikus.

Jei iškyla vaikų auklėjimų klausimų ar kitų sudėtingų situacijų šeimoje – kaip elgiesi tuomet,  kur ieškai atsakymų, patarimų?

Pirmiausia, vaikų auklėjimas tai bendras mudviejų su Demiu rūpestis ir atsakomybė. Nelaukiame kol problemos įsišaknys. O kad taip nenutiktų, domiuosi vaikų auklėjimo klausimais, skaitau, stebiu gerus pavyzdžius. Tačiau geriausias patarėjas -mamos širdis. Visada stengiuosi pajausti kas geriausia mano vaikams.

Mūsų visuomenėje dar gajus pasakymas - “nereikia nešti šiukšlių iš namų”.  Ar tikrai visos problemos turi likti tik už namų sienų?

Toks požiūris atgyvenęs ir tik apsunkina šeimos gyvenimą. Pažįstu šeimas, kurios nedrįsta spręsti sunkumų ir niekaip negali išlipti iš problemų liūno. Žmonės nuolat jaučiasi nelaimingi. Manau, kad drąsa ieškoti emocinės paramos, naudotis specialistų pagalba -  tai sėkmingo, už savo gyvenimą atsakingo žmogaus bruožas. Nereikia galvoti apie tai ką gi pasakys kaimynas, jei lankysiuosi pas psichologą. Reikia galvoti apie save ir savo artimuosius.

Mūsų projektas skirtas stiprinti Prienų krašto šeimas. Organizuojame mokymus ir seminarus tėvams, poroms, užsiėmimus vaikams ir paaugliams. Į mūsų projekto specialistus gali kreiptis susiduriantys su kasdienio gyvenimo sunkumais. Ar planuoti pasinaudoti mūsų projekto paslaugomis? Kokie mokymai Tave domintų ?

Žinoma, visa šeima planuojame aktyviai naudotis šio projekto paslaugomis. Jau gegužės 17 d. pradėsiu lankyti pozityvios tėvystės grupę pagal STEP metodiką. Būtų mano valia, šiuos mokymus turėtų praeiti visi tėvai:-) Kodėl tik vaikai turi eiti į mokyklą? Ir tėvai turėtų lankyti “gerų tėvų” mokyklą ir namo nešti tik dešimtukus :-)  Taip pat mielai dalyvausiu projekto organizuojamose sveikos gyvensenos užsiėmimuose. O vaikai, vasaros atostogų metu, lankys dienos stovyklas. Projektas tęsis dar dvejus metus. Esu tikra, bus dar daug naudingų mokymų ir veiklų. Todėl visus Prieniečius raginu sekti šio projekto naujienas FB  paskyroje ir drąsiai naudotis teikiamomis paslaugomis.

Dėkojame Airai už pokalbį.