Trampolinas Prienų mieste

    „Trečiadienį – trečią – Trampolinas!“ – taip skanduodami Prienų miesto vaikai jau ketvirtą kartą  renkasi  į „Trampolino“ užsiėmimus Prienų kūno kultūros ir sporto centro patalpose. Programoje dalyvauja 8 vaikai. Užsiėmimus veda socialinės darbuotojos, dirbančios su šeimomis: I. Danilevičienė, A. Morkūnienė, B. Songailienė.

 Pirmojo susitikimo (2018-10-17)  metu  buvo kuriama saugi atmosfera grupėje: susipažinimas, grupės pamokų prasmės ir struktūros išaiškinimas, nuoširdus pasikalbėjimas su dalyviais. Visų susirinkusių aptartos, suformuotos elgesio grupėje taisyklės. Jos iškabintos matomoje vietoje.

 Antrąjame susitikime (2018-10-24)  vyko savivertės ugdymas. Nagrinėta savųjų stiprybių ir resursų atpažinimas, teigiamas savęs suvokimas, pozityvaus savojo koncepto sukūrimas. Tema vaikams patiko. Dalyviai noriai priėmė paskirtą namų darbą – nuolat pagirti save, ugdyti vidinę nuostatą „Aš žinau, kad esu šaunus!“.

Trečiojo susitikimo metu (2018-11-07)   buvo gvildenama priklausomybių tema. Sudarytos galimybės pakalbėti apie išgyvenimus. Akcentuotas šūkis „Aš ne vienas!“.

Ketvirtojo susitikimo (2018-11-14 )  metu buvo analizuojama psichoedukacinė tema „Priklausomybės“.  Suteiktos žinios ir ugdytas supratimas apie alkoholį ir kitas narkotines medžiagas, jų poveikį, priklausomybę kaip ligą. Pabrėžti rizikos faktoriai, vedantys priklausomybės link ir būdai, kaip priklausomybės galima išvengti ir ja nesusirgti.

Kiekvienas vaikų grupės „Trampolinas“ užsiėmimas pradedamas „orų kortelės“ pasirinkimu ir pasisakymu, kokia emocinė būsena užvaldžiusi, kaip jie jaučiasi.  Užsiėmimai turi aiškią, pasikartojančią struktūrą, vienareikšmes taisykles ir ribas. Kaskart užduodamas namų darbas tam, kad kas išmokta, būtų perkelta į  kasdieną. Perteikiant užsiėmimų turinį, pasitelkiami įvairūs didaktiniai metodai: trumpas pranešimas ir diskusijos, pratimai su užduočių lapais, testai, pokalbiai. Didelis dėmesys skiriamas problemų sprendimo strategijų išmokimui, pasiekimui ramybės, emocinės pusiausvyros, gebėjimui susikoncentruoti. Užsiėmimai numatyti aštuoni, koncentruojantis į psichologinę pagalbą – vaiko sustiprinimas ir įgalinimas bei edukacinę programą – vaikui suteikiamos žinios,  kaip kiekvienoje konkrečioje situacijoje reikėtų elgtis. Vyraujančias nuotaikas grupėje geriausiai atspindi vaikų pasisakymai – „Džiaugiamės draugyste!“

Informaciją rengė socialinė darbuotoja  Birutė Songailienė.